De Nederlandse voetbalwereld vreest forse financiële gevolgen door een verbod op goksponsoring. Verschillende clubs die miljoenencontracten afsloten, moeten afscheid nemen van sponsoren als TOTO en Unibet. Sinds de legalisering van online gokken in 2021 profiteerden 33 van de 34 clubs hiervan. Maar door zorgen over gokverslaving en druk vanuit de politiek, verdwijnen gokreclames vanaf juli 2025 volledig.

Het verbod leidt naar schatting tot een verlies van 70 miljoen euro aan directe en indirecte inkomsten. Pogingen van voetbalorganisaties om de reclames te reguleren mislukten. Dit tot frustratie van clubs die de afhankelijkheid van gokgeld betreuren, maar balen van het gebrek aan consistent beleid.

Overigens heet De Eredivisie heet vanaf volgend seizoen de VriendenLoterij Eredivisie. Dat meldde de organisatie achter de voetbalcompetitie afgelopen december.

Foto: Mischa Keemink

Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl