Nederland kent bijna 10 miljoen voetballiefhebbers. Daarmee is voetbal volkssport nummer één. De sport zorgt voor ontmoeting, trots en ontspanning voor iedereen, ongeacht je achtergrond. Een btw-verhoging van 9 naar 21 procent raakt de mensen met een kleine portemonnee en die zullen eerder afhaken door de hogere kosten.
Zeker in tijden van al stijgende kosten. De rekening wordt nu neergelegd bij de supporters, clubs en voetballers. Het is overduidelijk dat het voetbal, de grootste amusementsindustrie en één van de visitekaartjes van Nederland in de rest van wereld, hiermee nu een klap in het gezicht krijgt van Den Haag. Terwijl de concurrentiepositie van het Nederlands voetbal al zwaar onder druk staat.
Kracht van voetbal
In het Hoofdlijnenakkoord staat dat sport en bewegen meer centraal komt te staan. Door het lage btw-tarief, kunnen we de kracht van het voetbal inzetten voor onze samenleving. Toen 20 jaar geleden werd besloten dat de toegangskaarten in het lage btw-tarief zouden worden verkocht, zijn er door clubs, KNVB en het ministerie van VWS al afspraken gemaakt over de opbrengst daarvan.
Zo wordt er jaarlijks ongeveer 3,5 miljoen euro geïnvesteerd in het jeugdvoetbal en de ontwikkeling van de ruim 2800 voetbalverenigingen. Het wegvallen hiervan is desastreus voor het amateurvoetbal. We zijn doorlopend in gesprek met de politiek en de vier coalitiepartijen waar we dit issue blijven aankaarten en hierbij doen we nogmaals de oproep om de sportsector te betrekken bij de uitwerking van het hoofdlijnenakkoord. Voetbal moet een volkssport blijven, geen elitesport worden.
- El Ahmadi heeft advies voor mogelijke opvolgers bij PSV: ‘Ik zou Wellenreuther of Bijlow kiezen’
- Leo Beenhakker (82) overleden
- Het nieuwe waterwegsport.nl magazine is uit: lees nu online!
- Programma 12 en 13 april
- Sparta start oefencampagne tegen PPSC
- Piet Slui, topscorer aller tijden Excelsior, overleden (89)
- NOS Voetbalpodcast: ‘Ik vind Feyenoord helemaal niet zo overtuigend spelen’
- Nagenieten: De heerlijke zege van Sparta op NEC (VIDEO)
- Schiedam Dames 1 vs HOD Dames 1 – Spektakelstuk eindigt in knappe zege voor Schiedam
- SV&HV Schiedam verliest slijtageslag