ROTTERDAM – In de zestiende speelronde van de Eredivisie heeft Excelsior zaterdagavond toch nog een punt gepakt tegen Go Ahead Eagles. In Kralingen werd het 1-1. Invaller Uddenas redde een punt voor de formatie van trainer Dijkhuizen.

In het eerste bedrijf bleek de thuisclub lang niet bij machte om mee te doen met het sterk spelende Eagles: in de openingsfase was aanvaller Sow al tweemaal gevaarlijk, en werd een schot van Rommens gepakt door goalie Van Gassel. Tussendoor waren Lamprou en Driouech dichtbij een mogelijkheid aan de andere kant. Daarna waren het de Eagles die doorzetten, maar bleek Van Gassel meermaals een sta-in-de-weg. Wel werd de Kralingse doelman bijna verrast door buitenspeler Breum, die de paal trof. Na de theepauze veranderde er aanvankelijk weinig aan het spelbeeld, maar toch waren Lamprou en Parrott als eerste nog gevaarlijk. Uiteindelijk was het Amofa, die de score na een uur spelen terecht opende: 0-1.

Veerkracht

Na de openingsgoal gooide Excelsior eindelijk de schroom van zich af en zette het de Eagles vast. Invaller Fitz-Jim was als eerste dichtbij de gelijkmaker, maar hij schoot over. Daarna bleven de Kralingers aandringen, zeker nadat Dijkhuizen aanvallend wisselde: Agrafiotis kwam naast Parrott te staan en Sanches-Fernandes kwam op tien terecht. Invaller Uddenas liet Woudestein ontploffen door een voorzet van Horemans binnen te werken. De thuisclub rook bloed en dankzij de opnieuw sterk spelende oud-aanvoerder El Yaakoubi leek het 2-1 te worden. Maar de arbitrage had al gefloten voor een vermeende overtreding van de Kralinger, waardoor de goal niet doorging. In de tegenstoot moest Van Gassel nog eenmaal reddend optreden voordat de absolute slotfase aanbrak: Baas trok een vrije trap voor en El Yaakoubi kopte deze bal nog hard tegen de lat, waarna er werd afgefloten.

Door het gelijkspel gaar Excelsior met 17 punten de winterstop in en een voorlopige twaalfde plek.

Avatar foto

DoorMichael de Vogel

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl