ROTTERDAM – Supercupwinnaar Feyenoord heeft op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Eredivisie al punten verspeeld. Zaterdag werd het in De Kuip 1-1 tegen Willem II.

Trainer Priske koos ditmaal noodgedwongen voor Milambo en Kasanwirjo in de basis. Stengs was ziek en Beelen viel af in de warming-up. De Stadionclub begon met veel energie en deelde al vroeg de eerste speldenprikjes uit. Alleen Milambo trof snel doel voor de 1-0. Daarna kabbelde het duel voort: Willem II kon weinig en Gimenez schoot nog een keer over. Alleen Meerveld werd nog gevaarlijk voor de Tilburgers, maar hij scoorde niet.

Gas geven

Feyenoord gaf na rust weer veel gas. Gimenez vond Willem II-goalie Hodel tweemaal op zijn weg. Een voorzet van Zerrouki ging net over het doel heen en Hancko zag Hodel op zijn inzet redden. Willem II stelde er weinig tegenover. Gimenez werd nog neergelegd, maar de video-arbiter greep niet in doordat de communicatie was uitgevallen.

De Stadionclub kreeg via Nieuwkoop de uitgelezen kans op 2-0, maar Hodel bleek weer een sta-in-de-weg. Daarna zette Willem II eenmaal aan: een voorzet vanaf rechts werd door Feyenoord-goalie Wellenreuther verkeerd ingeschat, waarna Vaessen binnen kopte ten koste van een botsing: 1-1. In de slotfase trof Zerrouki nog de lat vanuit een vrije trap. Hancko kon een voorzet van Lopez niet binnen glijden.

Avatar foto

DoorMichael de Vogel

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl