REGIO – Op het EK Voetbal in Nederland hebben de Nederlandse dames de halve finale bereikt. In Doetinchem werd Zweden – vorig jaar nog verliezend finalist op de Olympische Spelen – met 2-0 opzij gezet.

In de eerste helft was Nederland de eerste 35 minuten heer en meester. Kansjes voor Miedema, Spitse en Martens leverden alleen geen treffers op totdat Martens een vrije trap binnen schoot: 1-0. Daarna kwam Zweden sterk terug maar ook bij hen stond het vizier in de aanval niet op scherp.

Na de pauze volgde een ontketend Zweden dat vroeg druk zette om Oranje te ontregelen. Mandy van den Berg was inmiddels ingevallen voor Van der Gragt en daardoor oogde Nederland ietwat onrustig. Oranje knokt zich na een uur terug in de wedstrijd en besliste Miedema het duel door de 2-0 te scoren op aangeven van Van de Sande. Daarna golfde het nog op en neer maar Oranje kwam niet in de problemen.

In de halve finale treft Oranje nu de winnaar van de kwartfinale tussen Engeland en Frankrijk.

Foto: Mischa Keemink

Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl

Geef een reactie