SCHIEDAM – Het is tafeltennister Britt Eerland met het Nederlands team gelukt om de bronzen medaille te winnen bij het EK voor landenteams. Die medaille was al zeker ongeacht de prestatie in de halve eindstrijd, waar Oranje nipt met 3-2 verloor van Duitsland. De Schiedamse Eerland is supertrots. ,,Het is gewoon bizar dat we een medaille hebben. Ik ben zelf heel erg tevreden.”
De topprestatie van vrijdag tegen Oostenrijk staat in het geheugen gegrift voor Eerland. Bij een stand van 2-2 mocht ze voor de beslissing zorgen. ,,Ik moest het opnemen tegen Liu Jia. Zij staat 26e op de wereldranglijst en van haar verloor ik op de Olympische Spelen met 12-10 in de vijfde game. Nu had ik echt iets van; ik ga je pakken! Bij ieder punt. Dat is uiteindelijk gelukt en dat ook nog met drie tegen nul.”
Uiteindelijk staat Nederland dus met een bronzen medaille. ,,Voor ons was het al knap dat we de poulefase doorkwamen en vervolgens ook nog Oostenrijk versloegen. Dat we het Duitsland ook nog zo moeilijk maakten is ook erg goed. Dat hadden mensen echt niet verwacht. En wij zelf ook niet!”
- Sterk Sparta overtuigend langs NEC en stijgt naar plek 12
- DVO'32 niet tegen BZC/Zuiderpark: 'Arbiter weigert kleedkamer'
- Kethel Spaland verliest van koploper CVV Berkel
- Onnavolgbaar MVV ‘27 blijft op kampioenskoers na winst op GDA
- M.S.V.’71 zet mosterscore neer tegen FCB-HWD en wint voor 8e keer op rij
- Jong Sparta Rotterdam verliest onnodig van Spakenburg
- BRIELLE – HVC’10 eindigt in chaos
- CWO doelpuntloos gelijk tegen SVS
- SVV opgelucht na gelijkspel tegen Swift Boys
- HBSS knokt zich in extremis naar gelijkspel tegen Binnenmaas