Op Hemelvaartsdag begon Hermes DVS het seizoen tegen de nummer twee van afgelopen seizoen Quick Haag. Dit seizoen zal Hermes het moeten doen zonder speler/coach Kruger van Wyk die zijn actieve cricket carrière afgelopen winter heeft beëindigd. Tamim Faqiri werkt sinds eind vorig seizoen in het buitenland en Lesley Stokkers is teruggekeerd naar Quick Haag en mocht direct tegen zijn oude teamgenoten beginnen. Bart Schilperoord en Harro Seelaar waren afwezig i.v.m. werkverplichtingen en speler/coach Tendai Chitongo, een 26-jarige Zimbabwaan, is nog niet speelgerechtigd.
Zodoende stond er een jong elftal op het veld die na een verloren tossen mochten toezien hoe Bob van Gigch en Lesley Stokkers makkelijk hun runs scoorden. Van Gigch batte zeer aanvallend en mede door slecht vangwerk kwam hij tot 113 runs in slechts 69 ballen. Bij Quick sloegen Gruijters (56) en Barresi (69) allebei een half century en kwam er een totaal van 332 op het score bord. Van Slobbe en Nesaar pakten ieder twee wickets.
Na een snel verlies van Maninder Singh bouwden aanvoerder Stephan Myburgh en Nick Statham aan een mooi partnership waarbij ook de benodigde runrate goed werd bijgehouden. Myburgh scoorde 102 runs uit 93 ballen en werd goed gesteund door Statham (58) maar dit was niet voldoende om de wedstrijd spannend te houden. Hermes eindigde op een score van 221 na 50 overs.
De volgende dag werd gespeeld tegen het Amsterdamse VRA onder leiding van de aanvoerder van het Nederlands elftal Peter Borren. Na weer een verloren toss werd er gebat. Stephan Myburgh en Harro Seelaar startte goed uit de startblokken, waar Seelaar na 37 runs uit ging met al 96 runs op het scorebord na 15 overs. Net als op donderdag hielden Myburgh en Statham het tempo er in, totdat Statham op 30 uit ging met 167 runs na 33 over op het bord. Hierna stortte het in bij Hermes en nadat Myburgh met opnieuw een prachtige century (122 uit 102 ballen 10×4, 3×6) was het snel gedaan met Hermes en zat iedereen voor 225 runs aan de kant, waarbij een veel hoger totaal neergezet had moeten worden.
VRA wilde snel uit de startblokken schieten, dit lukte deels maar er werden al snel vier wickets gepakt in de eerste tien overs door Sebastiaan Braat, Olivier Elenbaas (2) en debutant Henrico Venter, waarbij er twee prachtige vangen waren veteraan Nick Statham, die een nieuwe carrière als wicketkeeper startte.
Netjes bowlen en ook goed veldwerk van de lichtblauwen zorgde er ook voor dat de gevaarlijke Borren snel uit ging op het bowlen van Davi van Slobbe, waardoor de wedstrijd snel gespeeld was. Nick Statham eindigde met vier vangen en een stumping en zal met de volgende week terugkerende Bart Schilperoord moeten uitvechten wie er achter de palen gaat zitten komende week. Maninder Singh pakte 3 wickets. Uiteindelijk strandde VRA op 109 all out en was er een ruime overwinning en twee belangrijke punten vroeg in het seizoen.
- KNVB Beker: Sterk Sparta Rotterdam na strafschoppen onderuit tegen GO Ahead Eagles
- Schiedamse volleybal international Wessel Keemink vervolgt Carrière VfB Friedrichshafen
- Luigi Bruins verlengt bij Zwaluwen: "Er zit nog zoveel potentie in deze groep"
- Winterse transferperiode mogelijke uitweg voor Ivanusec: ‘Dinamo Zagreb wil hem graag terug’
- Wie moet er onder de lat tegen PSV? ‘Het is nooit dat iets vijf dagen voor de wedstrijd al beslist is’
- Vacature: 'Slapende reus' LYRA zoekt gepassioneerde hoofdtrainer
- Waterwegsport.nl tussenbalans: CION, HBSS, HVC’10 en VFC
- Twan Witteveen is Mahorokan Judoka van het Jaar 2024
- Vanaf 2025 één centraal sportloket in Schiedam
- Brian Priske: ‘Hadden niet de volledige controle’ (video)