REGIO – Michael van Gerwen is maandagavond voor de tweede keer in zijn loopbaan wereldkampioen darts geworden. De 27-jarige Brabander klopte in de finale in het Londense Ally Pally tweevoudig winnaar Gary Anderson uit Schotland met 7-3. Het is de eerste eindzege op het WK sinds 2014.
‘Mighty Mike’ had in de halve eindstrijd in een weergaloze partij afgerekend met landgenoot Raymond van Barneveld maar tegen Anderson ging het lang gelijk op: 2-2 na vier sets.
Bijschakelen
Van Gerwen schakelde op dat moment een tandje bij en stootte door naar 6-2 zonder het niveau van zondag te benaderen. De 46-jarige Anderson sputterde nog kort tegen maar in de tiende set maakte Might Mike de partij af met een bullseye finish: 7-3. Van Gerwen won met de wereldtitel 410.000 euro aan prijzengeld.
Premier League
Tijden de Premier League, die in februari start, zal Van Gerwen titelverdediger zijn en deelnemen in de Rotterdamse Ahoy. Ook Raymond van Barneveld en Jelle Klaasen komen dan in actie naast Anderson, Lewis, Taylor, Wade, Wright, Chisnall en Huybrechtse.
- Ron Luijten technisch manager bij Sparta (av)
- Guy Duijm langer bij SCO’63
- Memphis Depay terug in Oranje-selectie voor Nations League
- Igor Paixão haakt geblesseerd af en reist niet mee naar Milaan
- Igor Paixão haakt geblesseerd af en reist niet mee naar Milaan
- Drie medailles voor Sportinstituut Schiedam op NK Judo -21 jaar
- Korfballers Maassluis triomferen in sfeervolle Olympiahal
- Tafeltennis: Scyedam 1 aan kop, Scyedam 2 strijdt voor handhaving
- HCS Dames lijden zuur verlies bij competitieherstart tegen Terriërs
- Kethel Spaland ongelukkig onderuit bij OVV