De cricketers van Hermes-DVS zijn het nieuwe seizoen uitstekend begonnen met een ruime overwinning op HCC. Ondanks het missen van Daniel Doyle (interlandverplichtingen) en Olivier Elenbaas (blessure) toonden de blauw-witten hun kracht. Met nieuwkomer Asad Zulfiqar achter het wicket en de spinners Hikmat Jabarkhail en Mussa Jamil erbij, wist Hermes-DVS de Haagse tegenstander uiteindelijk vrij eenvoudig te verslaan.
Bij het batten viel vooral gelegenheidsopener Aryan Dutt op met een knappe 79 runs. Samen met Ashley Ostling (39 runs) zette hij een opening van 103 runs neer voor het eerste wicket. Na het vertrek van Ostling kwam Hermes-DVS in een korte moeilijke fase en verloor snel meerdere wickets, waardoor de stand op 104 voor 3 kwam. Nick Statham (10 runs) bracht kortstondig rust, maar na zijn uitvallen bij 136 volgden opnieuw snelle wickets, waaronder dat van Dutt. Dankzij Sahil Kothari (30 runs) en Roy Numair (11 runs) kwam het totaal uiteindelijk op 192 runs uit 48.1 overs.
HCC begon vol vertrouwen aan hun innings, maar wist geen enkel belangrijk partnership op te bouwen. Het eerste wicket viel bij een stand van 25, met dank aan Rens Elenbaas (1/24 in 5 overs). Daarna stortte de Haagse batting line-up in. Roy Numair maakte indruk met een fraaie caught-and-bowled (3/23 in 6 overs) en debutant Hikmat Jabarkhail was eveneens moeilijk te bespelen (3/21 in 6 overs). Aryan Dutt bowlde zuinig (0/21 in 7 overs), al bleef een wicket voor hem uit. Sahil Kothari (2/4 in 4 overs) ruimde de staart van HCC efficiënt op. De Haagse ploeg werd uiteindelijk voor 99 runs uitgeschakeld in de 28e over.
Met deze overwinning zet Hermes-DVS direct een stap in de goede richting in een competitie waarin elk punt telt om degradatie te voorkomen. Volgende week zaterdag speelt Hermes-DVS thuis tegen HBS, in wat opnieuw een belangrijke wedstrijd belooft te worden.
Foto: Mischa Keemink
- Samen in beweging tijdens het Schiedams Beweegfestijn on Tour (april t/m juli)
- Victoria’04 versterkt zich met talentvolle Mitchell van der Hoeven (Excelsior Maassluis 019)
- SV&HV Schiedam weet weer wat winnen is
- VV Zwaluwen strikt middenvelder Kaylen Muis
- Hermes-DVS cricketers openen seizoen met overtuigende zege op HCC
- Desastreuze cricketstart Excelsior'20 bij VRA
- Trainer Arne Slot eerste Nederlandse coach met winst Premier League
- Excelsior na zege op Emmen dichtbij promotie
- Sparta laat Ajax na bizarre slotfase ontsnappen
- Sterk Sparta en Steijn doen Ajax pijn: remise in Arena