Een rookvrije sportvereniging is niet alleen gezond, maar ook een stuk gastvrijer voor iedereen die de club bezoekt. Steeds meer voetbalverenigingen realiseren zich dit. Uit recent onderzoek van de KNVB blijkt dat inmiddels twee derde van de clubs beleid voert voor een rookvrije buitenruimte. Deze stap vooruit maakt de verenigingen een gezondere en aangenamere plek voor spelers, ouders en andere bezoekers.
In samenwerking met NOC*NSF en de Rookvrije Generatie heeft de KNVB het doel gesteld om in 2025 alle voetbalverenigingen rookvrij te maken. Dit sluit aan bij een bredere trend: de meeste Nederlanders ondersteunen het rookvrij maken van sportterreinen, vooral op plaatsen waar veel kinderen zijn. Om te zien hoe ver clubs zijn, heeft de KNVB een onderzoek uitgevoerd onder amateurvoetbalverenigingen.
De resultaten zijn positief en laten tegelijkertijd ook zien dat er nog werk aan de winkel is. Twee derde van de verenigingen is al (gedeeltelijk) rookvrij. Maar een deel blijft achter. Toch is er reden voor optimisme: veel van de clubs die nog niet rookvrij zijn, geeft aan wel die ambitie te hebben.
- Ron Luijten technisch manager bij Sparta (av)
- Guy Duijm langer bij SCO’63
- Memphis Depay terug in Oranje-selectie voor Nations League
- Igor Paixão haakt geblesseerd af en reist niet mee naar Milaan
- Igor Paixão haakt geblesseerd af en reist niet mee naar Milaan
- Drie medailles voor Sportinstituut Schiedam op NK Judo -21 jaar
- Korfballers Maassluis triomferen in sfeervolle Olympiahal
- Tafeltennis: Scyedam 1 aan kop, Scyedam 2 strijdt voor handhaving
- HCS Dames lijden zuur verlies bij competitieherstart tegen Terriërs
- Kethel Spaland ongelukkig onderuit bij OVV